Turistické informácie

Obec Lozorno sa nachádza na Záhorí, len 15 km od Bratislavy, v blízkosti západných svahov Malých Karpát. Dedina a jej okolie ponúkajú návštevníkom možnosti turistiky, rekreácie i odpočinku.

Príroda je tu nádherná v každom ročnom období. Na svoje si prídu turisti, ktorí veľmi radi prečesávajú lesy, no i tí, ktorí si len tak "vybehnú" do prírody, aby sa odreagovali, či oddýchli. Okolie je popretkávané rôznymi turistickými cestičkami.

Milovníkov golfu určite poteší golfové ihrisko, ktoré sa nachádza pri Lozorne.

V zimných mesiacoch si hostia môžu zalyžovať na Pezinskej Babe, ktorá je od Lozorna vzdialená len 15 km.

História obce Lozorno

Popri Suchom potoku, ktorý priteká z Karpát si svoje obydlia stavali obyvatelia obce Lozorno dávno pred rokom 1438,
z ktorého pochádza prvá písomná správa. Patrónka obce sv. Katarína ochraňovala Ezelarn, Zorno a od roku 1773 Lozorno, ktoré sa preslávilo poľnohospodárstvom, tkáčstvom a najmä vinohradníctvom. Víno sa predávalo nielen v Skalici, ale malo svoje čestné miesto aj na stole cisárovnej Márie Terézie.

V súčasnosti sa obec rozrastá najmä o radovú výstavbu, je veľmi pekne udržiavaná a patrí medzi najkrajšie obce na Záhorí. Napriek blízkosti priemyselných parkov si zachováva svoj kolorit, čo vidieť i na údržbe pôvodnej ľudovej architektúry i zachovávaní tradícií.

Lesy Malých Karpát priťahujú poľovníkov, vodná nádrž nad obcou je skutočným rajom pre rybárov. V poslednej dobe sa výrazne zlepšila úroveň stravovacích  i ubytovacích zariadení priamo v obci a uspokoja aj náročného návštevníka.

Bližšie turistické informácie o dedine Lozorno nájdete na stránke www.lozorno.sk.

Online rezervácia

Hotel *** Karpatský Dvor, Námestie Sv. Kataríny 3/282, 900 55 Lozorno, Slovenská republika
Tel.: +421 2 659 68 124   Mob.: +421 908 777 444
Fax: +421 2 659 68 450   mail@hotelkarpatskydvor.sk
Bookmark and Share
Copyright © 2010 Karpatský dvor. Created by  Soyamedia